"Azokban a régi szép időkben, melyek már csak a mesékben élnek, úgy mondják, soktornyú, hatalmas várkastély állott a tihanyi hegy fokán. Aranyos teteje messze csillogott a víz felett."
/Lipták Gábor: Aranyhíd - Balatoni mesék, mondák, történetek/
Az alsóörsi Eötvös Károly Művelődési Ház felkérésére készítettem ezt a legendamesélő nemezkészletet egy jól ismert balatoni történethez, Helka és Kelén legendájához.
Nem titkolt vágyam, hogy a nemezeimen keresztül a nemezben, mint ősi anyagban, és elődeink többszáz, többezer éves meséiben, legendáiban rejlő archaikus tudást egymásba fonva adhassam át gyerekeknek, felnőtteknek. Ezért készítek nagy-nagy szeretettel mesélő nemezeket legendákhoz, népmesékhez.
Megtiszteltetés, és nagy öröm, hogy az ebben rejlő lehetőségeket felismerte az alsóörsi könyvtár, és megbízott egyik legkedvesebb helytörténeti legendájuk nemezbe öntésével, hogy a későbbiekben bábokkal, mesebeli nemezdíszletek közt kelthessék életre a gyerekekkel ezt a legendát.
Nagy szeretettel tettem eleget a kérésnek!
A fabábukat karakterüknek megfelelően válogattam össze, és festettem akril festékkel, majd egy vékony réteg környezetbarát lakkot kaptak, hogy jól bírják a gyakori kézbevételt, játékot. A festett fabábuk nemez, illetve selyemnemez kiegészítőket (köpönyeget, fejdíszt, kalapot...stb. kaptak).
A díszletekez észak-európai nemezelési technikával üreges formára készítettem, az épületek ajtajai nyithatók, a bábok be tudnak költözni a kunyhókba, palotába. Dél-német bundagyapjút használtam, hogy masszív tartásuk legyen. A tó nemezelése során ausztrál merino gyapjút és hernyóselymet használtam.
Örömteli játékot kívánok, és köszönöm a megtisztelő felkérést!



























